foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

Dzień Chłopaka

30 września w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. We wszystkich klasach dziewczynki pamiętały o swoich kolegach

i obdarowały ich drobnymi upominkami.

Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym chłopakom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :)

 

Dnia 21 września SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej w Komornikach zorganizowało wycieczkę rowerową do lasu - po Borach Niemodlińskich. Kierownikiem wycieczki była pani Elżbieta Jóźwiak, a opiekunem pani Brygida Nowak. Wycieczka miała charakter edukacyjny - jej uczestnicy uczyli się jak rozpoznać grzyby jadalne, jak zachowywać się w lesie, a w domu dowiedzą się jakie smakołyki można przyrządzić z zebranych grzybów.

 

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Sprzątanie Świata odbywa się w  trzeci weekend września, dzięki tej akcji możemy pokazać naszym dzieciom, że każdy z nas ma wpływ na przyszłość naszej planety.

Uczniowie klasy  I, II, III w piątek 20 września byli sprzątać teren boiska w Komornikach i tereny przy boisku. Opiekunkami  były p.I.Jurkiewicz, B.Nowak/ Natomiast uczniowie klas starszych zabrali się za sprzątanie terenu w pobliżu boiska i placu zabaw w Łowkowicach - opiekunami klas starszych była p. Elżbieta Jóźwiak i p. Alicja Kaufman.

 

Uczniowie klasy pierwszej zostali wprowadzeni  do Szkolnej Biblioteki.  Wraz ze swoją wychowawczynią Pauliną Cetnar przybyli  do biblioteki na zaproszenie p.bibliotekarki B.Nowak.

11 nowych czytelników, poznało zasady korzystania z wypożyczalni. Dzieci poznały zasady zachowania  się w bibliotece. Pierwszoklasiści sami odczytali Prośby Książki  i doskonale znali zasady obchodzenia się z książkami. Wszyscy chętnie wypożyczyli pierwsze książki, a na pamiątkę dostali po zakładce książkowej.

 

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Komornikach Rights Reserved.