foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

sprzat.PNG

 

      W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata - Polska, akcja ta jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, jest  to ruch wywodzący się z Australii, zapoczątkowany w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcja ta jest prowadzona od 1994 roku. Również nasza szkoła przyłączyła się do dbania o Planetę. Przez wiele lat uczniowie naszej szkoły w tym szczególnym wrześniowym dniu sprzątali uczęszczane przez nas boiska i plac zabaw oraz obejście szkoły. 

Również w tym roku każda klasa wraz z wychowawcą udała się w miejsca, które wspólnie uwolniliśmy od śmieci.

Obecnie akcja zmienia swój charakter, kładąc teraz nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby:
– nie śmiecić,
– prawidłowo gospodarować odpadami,
– inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety. 

 

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa w Komornikach Rights Reserved.